2024-07-21

Jak dopasować lampę do stylu dominującego w mieszkaniu?

Sklep z oświetleniem to bardzo ważny punkt na trasie miejsc odwiedzanych w trakcie urządzania czy renowacji mieszkania. To w nim można porównać różne modele lamp, zdecydować się na odpowiedni kolor oraz wybrać oświetlenie podstawowe, oraz boczne. Jakie modele wybrać w przypadku stylu klasycznego, a co poprawi wygląd loftowego poddasza?

Sklep z oświetleniem – różne style w jednym miejscu

W trakcie urządzania mieszkania trzeba podjąć wiele decyzji i wybrać dominujący styl. Sporo osób decyduje się na styl industrialny, dlatego sklep z oświetleniem ma w swoim asortymencie bardzo wiele propozycji dopasowanych właśnie do wysokich, przestronnych pomieszczeń. W omawianym nurcie dominuje akcentowanie sufitu oraz wolnej przestrzeni. Ogromne znaczenie odgrywają instalacje, rury i ogólny surowy charakter wnętrza. Skoro przeciwieństwa lubią się przeciągać, do uzyskania bardziej intrygującego charakteru można zdecydować się na kryształowy żyrandol. Warto jednak wybrać prostą, nieskomplikowaną formę (jedna albo dwie obręcze sprawdzą się doskonale). Druga atrakcyjna propozycja to metalowe, albo szklane klosze, które doskonale prezentują się w połączeniu z nieskomplikowanymi meblami oraz surowymi ścianami. Sklep z oświetleniem oferuje również bardzo atrakcyjne lampy wprost stworzone do stylu industrialnego. Składają się z żarówek w drucianych oprawach, które łączą się ze sobą w delikatną i jednocześnie bardzo charakterystyczną konstrukcję. We wszystkich modelach dopasowanych do stylu loftowego dominuje czerń, biel oraz srebro czy miedź.

Jakie oświetlenie do klasycznego salonu?

W salonie urządzonym w stylu klasycznym dominuje harmonia oraz porządek. Można zauważyć także wszechobecną symetrię. Przeważają beże, szarości i biel, co widać również w propozycjach lamp. Każdy sklep z oświetleniem ma w swoim asortymencie klasyczne modele, które nie zmieniają na przestrzeni lat, a dominujące trendy nie mają na nie żadnego wpływu na ich wygląd. Są połączeniem dobrego gustu, umiaru i stylu. Wśród najważniejszych propozycji na uwagę zasługują przede wszystkim lampy z kloszami przypominającymi kształtem kwiaty, kielichy albo łzy. Zwróć uwagę na niewielkie abażury znajdujące się bisko siebie, koniecznie w kolorze kremowym albo szarym. Dobrze sprawdzą się także kryształy, które prezentują się niezwykle elegancko i zapewniają jakże pożądany przepych.

Każdy styl wymaga odpowiednich lamp, dlatego kiedy pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości, obsługa sklepu bardzo chętnie podpowie, który model sprawdzi się najlepiej, jaki abażur rozświetli pomieszczenie albo nada mu wyjątkowego charakteru.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.