2024-06-15

Jaką poduszkę ciążową wybrać?

poduszka ciążowa

Poduszka ciążowa to zdecydowanie jeden z gadżetów, który znacznie ułatwia życie w tym pięknym, ale także trudnym czasie. Przyczynia się ona do wielkiego komfortu podczas snu, który jest tak ważny w czasie ciąży. Na rynku dostępne są różne modele — który wybrać?

Dopasowanie odpowiedniego modelu

Dobrze dobrana poduszka potrafi spełnić wiele potrzeb. Kobietom w błogosławionym stanie często doskwierają bóle pleców i nóg oraz obrzęk. Te czynniki wpływają w dużej mierze na pogorszenie jakości snu. W sklepach dostępne są modele różniące się długością i kształtem. Przy wyborze odpowiedniej powinniśmy kierować się nie tylko naszymi preferencjami, ale także doskwierającymi dolegliwościami. Najczęściej spotykana poduszka ciążowa przypomina swoim kształtem U oraz C, ale można spotkać się z kształtem litery J czy I oraz cyfry 7 i 9.

Poduszka ciążowa w kształcie cyfry dziewięć

W ostatnich czasach ten model bardzo zyskał na popularności, ponieważ stanowi podparcie całego ciała ze szczególnym uwzględnieniem obolałych pleców i rosnącego brzucha. Poduszka ta zawiera dwie sfery twardości — miękką i twardą. Pierwsza z nich uwzględnia głowę, plecy i brzuch, natomiast druga oddziela nogi, odciążając biodra. Ważnym aspektem w czasie ciąży jest leżenie na lewym boku. Dzięki temu kobieta zapewnia zarówno sobie, jak i dziecku lepsze dotlenienie oraz dopływ substancji odżywczych. Poduszka ta swoim kształtem warunkuje właśnie taką postawę.

Model w kształcie litery U i C

Poduszki w kształcie litery U i C są najdłuższe, dzięki temu przyczyniają się do dużego komfortu i wygody. Wypełnienie jest wykonane z włókien silikonowych warunkujące odpowiednie dopasowanie do ciała. Natomiast poszewka to naturalna bawełna. Ten typ sprawdza się jako idealne wsparcie kręgosłupa i głowy, dzięki czemu można zapobiec powstającym bólom. Przyda się także podczas karmienia. Pozwoli w łatwy sposób nadać dziecku prawidłową pozycję podczas ssania piersi. Pomoże także przy w nauce siadania.

Kształt cyfry siedem

Decydując się na zakup modelu przypominającego swoim kształtem cyfrę siedem, trzeba wiedzieć, że jest ona duża, ale bardzo wygodna. Idealnie podpiera problematyczne partie ciała. Pomaga w utrzymaniu prawidłowej pozycji podczas snu. Natomiast formując kształt rogala, poprzez jej zwinięcie można zapewnić wsparcie dla nóg, które po całym dniu są zmęczone i czasami opuchnięte.

Poduszka ciążowa przypominająca literę J

Odróżnia się od pozostałych długością, która wynosi około 110 cm oraz lekkością. Przyczynia się do bardzo dużego komfortu. Część poduszki należy umieścić pod głową, a drugą część między kolanami. Dzięki temu odpoczywają stawy biodrowe i kręgosłup. Podtrzymuje także rosnący brzuszek. Jest przydatnym gadżetem w czasie karmienia i nauki siadania. Niezależnie od modelu, który wybierzemy, warto zaopatrzyć się w taką poduszkę na czas ciąży, ponieważ wygoda uzyskana przy jej pomocy jest nieoceniona. Nie tylko zyskujemy lepszy sen, ale zmniejszamy prawdopodobieństwo doskwierania bólu.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.