2024-04-14

Rośliny idealne do ogrodu zimowego w polskim klimacie – co wybrać?

Jakie rośliny powinny się znaleźć w ogrodzie zimowym?

Marzy Ci się kawałek zieleni w okresie zimowych? Kochasz rośliny i chcesz się nimi cieszyć cały rok? Nic prostszego. Wystarczy wybrać te, które dobrze sobie poradzą w takich warunkach. Mając nieruchomość, w której możesz stworzyć sobie kawałek przestrzeni na wymarzone rośliny, warto się przyjrzeć temu, które będą odpowiednie. Idealny czas na wypoczynek i relaks dla całej rodziny mogą zapewnić ogrody zimowe Poznań jest jednym z tych miast, które w swojej architekturze mają wiele zieleni. Przebywając wokoło natury, czujemy się szczęśliwi i nasze troski w jednej chwili znikają. Pozwól sobie, aby taki też nastrój zapanował w Twoim domu.

Ogrody zimowe pełne zieleni, czyli kącik ulubionych roślin

Ogród zimowy jest takim cudownym miejscem, w którym to możemy wypoczywać cały rok. Nie straszne są nam jesienne chłody, ani nawet zimowa aura. Wybierając roślinny aspekt, jakim mamy się kierować, to w szczególności nasze preferencje. Są kwiaty, które bardziej nam się podobają, a są też kwiaty, które np. dostaliśmy od bliskiej nam osoby. Czym jeszcze się kierować przy wyborze roślin do ogrodu zimowego? Jeśli mamy małe dzieci, pamiętajmy o ustawianiu roślin w taki sposób, aby nie były one w zasięgu małych rączek maluszków. Dzieci często lubią próbować nowych nieznanych im do tej pory rzeczy. Kolejnym aspektem jest posiadanie różnych zwierząt. Należy pamiętać, że wiele roślin jest trujących, które mogłyby zaszkodzić naszym pupilom.

Jakie rośliny powinny się znaleźć w ogrodzie zimowym?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Najważniejsze jednak przy wyborze roślin do ogrodu zimowego jest to, jakie nam się najbardziej podobają. Trzeba jednak zwrócić uwagę też na to, jakie możemy im zapewnić warunki. Są kwiaty mniej wymagające, a są też takie, którym trzeba poświęcić więcej uwagi. Jest jeszcze aspekt naświetlenia, aby każda roślina dostawała odpowiednią ilość światła dla prawidłowego rozwoju. Stąd też jednym z kryteriów jest dopasowanie kwiatów do stron świata, na którą mamy skierowany ogród zimowy. I tak np.:

  1. strona północna – charakteryzuje się małą ilością światła, dlatego też zdecydować się możemy na takie rośliny jak np. hortensje, fuksje czy bluszcz
  2. strona południowa – tutaj mamy zdecydowanie więcej światła i dlatego też odpowiednie będą przykładowo zielistki, szeflery czy fikusy
  3. strona wschodnia – dla niej polecane są takie rośliny jak paprocie, filodendrony czy hortensje
  4. strona zachodnia – pasować do niej będą zamiokulkasy, skrzydłokwiaty czy bluszcz
Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.