2024-07-21

Dlaczego jakość powinna być ważniejsza od ceny?

ręczniki

Kupując ubrania, ręczniki, czy też inne tekstylia, zastanawiamy się, czym warunkowane są różnice cenowe takich samych produktów w różnych sklepach, oraz jakie dokładnie czynniki sprawiają, że nie są takie same. Czy zawsze jakość współgra z ceną? Co jest ważniejsze – jakość czy cena?

Ręczniki ubranka i inne tekstylia – ilość czy jakość?

Są osoby, dla których najważniejsze jest to, aby szafy były wręcz wypchane najróżniejszymi ubraniami, ręcznikami czy firankami. Każdego dnia mają możliwość tworzenia nowych zestawów odzieżowych, dzięki którym będą się wyróżniać spośród wszystkich. Co więcej, najróżniejsze rodzaje ręczników i innych tekstyliów pozwolą na systematyczną zmianę aranżacji wnętrz.

Są również osoby, którzy preferują mieć wszystkiego po jedynie kilka kompletów, jednak takich, których jakość jest z wysokiej półki. Poza komfortem noszenia i korzystania z takich produktów, można również cieszyć się łatwym utrzymaniem porządku w garderobie. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie czują się pewnie w nowych, niecodziennych zestawach kolorystycznych. Niestandardowe połączenia mogą tworzyć ciekawe kompozycje, a przy wykorzystaniu wysokiej jakości produktów, można uniknąć efektu kiczu.

Czy wyższa cena oznacza lepszą jakość?

Od dekad ludzie uważają, iż drogie ręczniki czy ubrania są lepsze i są one przeznaczone jedynie dla osób, które dobrze zarabiają. To, że bardzo tanie ubrania cechują się słabą jakością, to fakt, o którym przekonał się zapewne każdy. Nie oznacza to jednak, iż droższe, rzeczywiście są lepszymi produktami. Na jakość produktu ma wpływ wiele czynników. Czasem wystarczy po prostu dotknąć lub przymierzyć, aby stwierdzić, czy produkty danej marki są dobrej jakości, czy też nie. Niekiedy na pierwszy rzut oka widać, czy ubrania nie poprują się po pierwszym użyciu tego czy są one wykonane z dobrego materiału.

Jakie czynniki mają wpływ na cenę końcową produktu?

Cena końcowa produktu zależy od wielu czynników. Oczywiście mogą się one różnic, gdyż każdy producent, czy też wykonawca płaci inne podatki oraz pobiera inne prowizje. Niestety koszt poszczególnych etapów produkcji jest zupełnie niezależny od nas. Do głównych czynników wpływających na cenę końcową można zaliczyć:

  • Rodzaj tkaniny;
  • Konstrukcje, wzory;
  • Szycie;
  • Próbne modele;
  • Dodatki krawieckie;
  • Marzą sklepów;
  • Pakowanie i wysyłka;
  • Podatki, VAT itd.;
  • Dodatkowy koszt (np. reklamy produktów czy sesje zdjęciowe).

 

Oczywiście wszystkie powyższe czynniki są zmienne, a koszt dużego napadu wychodzi znacznie taniej niż pojedyncze, rzadko spotykane modele, które często muszą być dodatkowo poprawiane i ulepszane.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.